Jak korzystać z zestawu montażowego do NAMa?

Już od dłuższego czasu jest dostępny zestaw montażowy do NAMa, jednak nie doczekał się on jakiegoś bardziej szczegółowego opisu.

Może być używany w dwóch wariantach. Pierwszy służy do montażu na twardej, płaskiej powierzchni (ściana?). Wtedy potrzebny jest jeden zestaw montażowy NAM. I taki montaż teraz tutaj opiszę. Jest drugi wariant, który polega na montażu na słupku. Na koniec kilka słów o takim wariancie.

OK, co jest w zestawie? Jest PCB, które służy jako wieszak, oraz dwa wkręty z kołkami. Te wkręty i kołki są przeznaczone do wsadzenia w obudowę NAM. Będziesz potrzebował jeszcze wkrętów/śrub które zamontujesz na ścianie i na nich powiesisz samego NAMa.

Ale po kolei. Najpierw wkładamy kołki w otwory z tyłu, w górnej części obudowy. Te nieco większe otwory.

Teraz, korzystając z niewielkiego młotka wbij kołek do końca. Oczywiście – delikatnie, tak by nie uszkodzić samego NAMa – jego obudowy i części wewnątrz. SDS011 nie lubi wstrząsów, więc dobierz narzędzie odpowiednie do zadania.

Gotowe? Z obu stron? To przyłóż wieszak. Zwróć uwagę na orientację. Węższa część otworu na śrubę ma być skierowana ku górze.

Teraz tylko dokręcić śruby i można przymierzać się do wieszania.

Jeśli będziesz wyznaczał miejsce do powieszenia to pamiętaj, ze po założeniu na śruby na ścianie NAM nieco opadnie gdy zwiśnie. Gdy położenie w pionie ma być wyliczone co do centymetra to o tym pamiętaj.

Tak przedstawia się montaż na płaskiej powierzchni. Jak wspomniałem, jest opcja montażu na słupku. Do tego będziesz potrzebował 2 zestawów, zamontowanych na górnej i dolnej krawędzi oraz tretytek o długości dopasowanej do średnicy słupka.

Tutaj zdjęcie produktowe dobrze oddaje jak to należy zrobić.