Przewodnik prezentowy 2017

Nadchodzi czas świąteczny, a wraz z nim, jak co roku pojawia się pytanie „jaki prezent wybrać dla bliskiej nam osoby?”. W tym krótkim przewodniku prezentowym postaram się przedstawić kilka interesujących propozycji. Z racji tego, że budżet świąteczny jest rzeczą względną, podzieliłem prezenty na kategorie cenowe. Pojawi się w nich sporo BBC micro:bita, na którego mam kosmiczną zajawkę. Nie zabraknie taniego, ale bardzo użytecznego ESP8266. Mam też coś dla miłośników budowy konstrukcji mechanicznych. W tym zestawieniu ujmuje tylko produkty i zestawy, które same w sobie mogą stanowić pewną całość.

Jeżeli elektronika to nie Twój żywioł i nie masz czasu na poważny rekonesans, najlepszym wyjściem będzie zakup eleganckiej karty podarunkowej. Pozwól aby bliska Ci osoba sama wybrała swój wymarzony prezent. Minimalna wartość karty to 10 zł. W tym roku dołożyliśmy wszelkich starań, aby karta podarunkowa wyglądała naprawdę genialnie. Na wyjątkową oprawę składa się wysokiej jakości druk offsetowy na grubym papierze kredowym, pokrytym przyjemną w dotyku matową folią i elegancka bordowa koperta. Co nie mniej ważne, na karcie podarunkowej jest też miejsce na osobistą dedykację.

 

Moje propozycje na najbliższe Święta – Poradnik prezentowy 2017/2018

Pomysł na prezent do 50 zł

  • 49,99 złPogodełko – Zestaw do budowy miniaturowej stacji pogodowej oparty na popularnej płytce NodeMCU V3. W zestawie oprócz płytki rozwojowej znajduje się czujnik temperatury i ciśnienia Bosch BMP280, wyświetlacz LCD 2×16 I2C i potrzebne do budowy kable. Płytka jest już wstępnie zaprogramowana, wystarczy połączyć wszystko wygodnymi kablami i można się cieszyć działającą stacją pogodową. Pogodełko jest ciekawą bazą do dalszej rozbudowy. Sam mikrokontroler posiada dużo wyjść, kod źródłowy łatwo się modyfikuje, a sama płytka posiada WiFi i może wysyłać dane do chmury lub systemu inteligentnego domu. Idealna propozycja na pierwszy projekt Internetu Rzeczy (IoT)
  • 49,90 złKlon Arduino Mega 2560 R3 – Gdy bliska Ci osoba pracuje nad wymagającym projektem i  w UNO kończą się wolne piny to znak, że najwyższy czas rozważyć migrację na Mega 2560 R3. Ta płytka rozwojowa przyda się każdemu, kto w temacie nauki programowania mikrokontrolerów i budowy układów zamierza zrobić coś więcej niż pomrugać diodą LED. Prędzej czy później będzie jej potrzebować.

Pomysł na prezent do 100 zł

  • 89,99 – 94,99 złBBC micro:bit w zestawie z akcesoriami / wersja OEM – I to moi drodzy jest konkretna propozycja prezentowa. Jest to moduł edukacyjny z 32-bitowym procesorem ARM, łącznością Bluetooth, kompasem, akcelerometrem, matrycą LED 5×5. Potrafi też mierzyć temperaturę i poziom oświetlenia. W zestawie oprócz płytki znajdziesz baterie z koszykiem i kabel microUSB – wszystko czego potrzebujesz aby rozpocząć przygodę z BBC micro:bit.
  • 90,89 złZestaw do budowy czujnika jakości powietrza (IAQ)Wemos D1 mini i stworzony przez nas shield z czujnikiem Bosch BME680. Ten duet potrafi zmierzyć temperaturę, ciśnienie, wilgotność i stężenie lotnych związków organicznych. Na podstawie tych informacji program określa czystość powietrza wewnątrz pomieszczenia, w prosty sposób informując czym tak naprawdę oddychasz.

Pomysł na prezent do 200 zł

  • 150,89 złSparkfun moto:bit + BBC micro:bit – Jeżeli masz już podwozie robota lub planujesz jego budowę – i tak jak ja – masz zajawkę na micro:bita – to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Moto:bit Ci pozwoli podłączyć dwa silniki prądu stałego, dwa serwa, kilka sensorów i osprzęt na magistrali I2C. BBC micro:bit wniesie do projektu powiew świeżości – zobaczysz, że programowanie robotów może być banalnie proste. Ponadto możesz nim sterować za pośrednictwem aplikacji na telefon lub tablet.
  • 193,90 złNettigo Starter Kit dla Arduino w zestawie z Klonem UNO – To propozycja w którą całe załoga Nettigo włożyła dużo serca i pracy. Nasz Starter Kit to zbiór starannie dobranych elementów, który daje Ci możliwość poznania zasady działania, sterowania i praktycznego zastosowania najpopularniejszych modułów.

Pomysł na prezent powyżej 200 zł

  • od 224,89 złRobot :MOVE mini w zestawie z BBC micro:bit – Ten mały robot stworzony przez firmę Kitronik to genialny zestaw do samodzielnego montażu. Robot sam w sobie gwarantuje ogromną ilość nauki przez zabawę. Dostępne dodatkowe akcesoria takie jak buldożer czy zderzak do gry w piłkę nie pozwalają się nudzić. Sterowanie odbywa się przez telefon lub tablet za pośrednictwem łączności Bluetooth.
  • 381,64 złMakerBeam Zestaw konstrukcyjny z anodyzowanego aluminium – mój zdecydowany faworyt do zaawansowanych prac z pogranicza elektroniki, mechaniki i robotyki. To jeden z tych produktów, który potrafi zafascynować tak jak pierwsze klocki LEGO. Nagle wszystko staje się możliwe. Na wyciągnięcie ręki są skomplikowane konstrukcje mechaniczne, suwnice, maszyny CNC, specjalistyczne roboty. Wszystko to co dotychczas wydawało się odległe, nagle staje się realne, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ponadto zadbaliśmy aby w ofercie znalazło się ponad 40 pozycji asortymentowych i cały czas pojawiają się nowe. Od króciutkich belek, aż po precyzyjne prowadnice liniowe. Całość zapakowana w eleganckie plastikowe pudełko
  • 888,88 złMiniDSO DS203 – 4-kanałowy oscyloskop kieszonkowy. Elegancki, praktyczny i niestety drogi. Na szczęście jest teraz w super promocji. Posiadam dokładnie ten model i serdecznie polecam. Przez dwa lata zwlekałem z zakupem tego małego cudu techniki. Aż w końcu miałem dość frustracji i diagnozowania usterek po omacku. Używam go już ponad rok i z perspektywy czasu uważam to za jeden z lepszych zakupów. Nie zrozum mnie źle – nie jest to zamiennik oscyloskopu warsztatowego. Ma swoje ograniczenia. Ale w terenie jest niezastąpiony i absolutnie wymiata konkurencję z tego przedziału cenowego. W moim przypadku oszczędza czas, pieniądze i co najważniejsze pozwala uniknąć kosztownych błędów. A i jeszcze jedno – na dzielni daje +100 punktów do “magii”.