Biblioteka RadioNRF24 działa też na Arduino

tinyBrd

Jedną z zalet tinyBrd jest prosty, intuicyjny interfejs do NRF24L01. Dzięki temu wysyłanie i odbieranie danych jest bardzo proste. Dotąd biblioteka Radio była włączona w skład Nettigo tinyBrd Core, czyli rozszerzeniu Arduino IDE wspierającego programowanie tinyBrd.

Ponieważ otrzymywaliśmy takie prośby, przenieśliśmy bibliotekę Radio na Arduino UNO. Zmian praktycznie nie trzeba było wprowadzać, poza kilkoma organizacyjnymi.

Po pierwsze – w zarządcy bibliotek w Arduino IDE jest już biblioteka Radio (służąca do obsługi modułów FM), więc chce on nam nadpisywać uparcie nasze Radio, nawet to z tinyBrd Core, więc zmieniliśmy nazwę biblioteki na RadioNRF24. W konsekwencji zmienił nazwę globalny obiekt – dotąd korzystaliśmy np z

  Radio.begin(address, 100);

Po zmianach będzie to:

  RadioNRF24.begin(address, 100);

Reszta interfejsu – bez zmian. No, tylko na Arduino musisz podać piny CSN i CE podczas inicjalizacji. Dla pinów 8 i 7 nowy init będzie tak wyglądał (na tinyBrd jest po staremu bo tam CSN i CE są na stałe wybrane):

  RadioNRF24.begin(address, 100, 8, 7);

Biblioteka do Arduino na razie tylko na GitHubie: https://github.com/nettigo/RadioNRF24 Zip do wygodniejszego instalowania w przygotowaniu, jak również przykłady z opisem. Na szybko – kod do zobaczenia tutaj. Podłączenie modemy NRF do UNO wg schematu:

Podłączenie Arduino i NRF24L01
Podłączenie Arduino i NRF24L01